reklam

23

Ekim
2012

Sertleşmeme Nedenleri

Yazar: admin
Kategori: Genel

Erkeklerde sıkça görülen sorunlardan biri sertleşmeme nedenleri birçok faktöre bağlı olabilmektedir. Sertleşmeme problemi kişinin psikolojik ve fiziksel sorunlarına bağlılık gösterebilmektedir. Sertleşmeme sorunu ciddiye alınması gereken bir problemdir.

Erkeklerin özellikle bu gibi durumlarda ereksiyon sağlayıcı ürün kullanıma olan meyilli rahatsızlığın daha ileri boyutlara taşınmasına da sebebiyet verebilmektedir. Sorunun bir an önce teşhisi yapılmalı ve ona bir tedavi uygulanmalıdır.

Günümüzde kişilerin günlük hayatlarında yaşadığı stres bile çoğu zaman sertleşmemenin nedeni olabilmektedir. Çünkü kişi cinsel ilişki esnasında tamamen ilişkiye konsantre olmakta zorluk çekmektedir.

Bireyler kafa olarak kendilerini ilişkiye veremediği sürece birçok problem görülmektedir. Bu sertleşmeme sorunu olabileceği gibi haz alamam, orgazm olamama ve erken boşalma gibi sıkıntıları da peşinden getirecektir.

Cinsel sağlık problemleri kesinlikle dikkate alınması gereken ciddi konulardır. Sertleşmeme probleminin sebebi çoğu zaman psikolojik etkenlere dayanmaktadır. Kişi gün içinde birçok olaya şahit olmakta kafasında devamlı yapacaklarına ve yaptıklarına dair bir şeyler düşünmektedir. Bunlar sıkıntıların ortaya çıkmasını sağladığı gibi kişinin ruhsal sağlığını da ciddi olarak etkilemektedir.

Sertleşmeme problemi çoğu erkekte zaman zaman görülebilen bir durumdur. Önemli olan sorunun uzun süreler devam etmemesidir. Eğer kısa süre içinde sorun çözülmüyor ve hala devam ediyorsa bir doktora görünmeli ve yaşanılan sıkıntılar anlatılmalıdır. Psikolojik sorunlarında ise mutlaka bir psikolog tarafından destek almalısınız.

Kaynak: http://www.eczanesaglik.com/haberler.asp?nws=693

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

© Tüm Hakları Saklıdır - Eczane Sağlık
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.